Cégünk precíz hozzáállással vállal PVC lapostető szigetelést bármilyen tetőtípus esetén. Társasházak és magánházak, illetve nagy területű ipari létesítmények terén is átfogó, hosszú távú szakmai tapasztalattal rendelkezünk.

A legmodernebb technológiákat alkalmazva a legjobb gyártók anyagaival dolgozunk, kifogástalan minőségű munkavégzést és hiteles kommunikációt biztosítunk Önnek.

A PVC lapostető szigetelés árát az épület és a tető struktúrájának függvényében – csak a helyszíni felmérést követően tudjuk pontosan meghatározni. A szolgáltatás megrendelése előtt minden kérdésre részletes választ adunk Önnek, egyedi ajánlatunk tartalmazza az alapanyagok árát és a tetőszigetelés munkadíját is.

Díjmentes helyszíni felmérésért kérjen tőlünk ajánlatot online űrlapunk kitöltésével, vagy keressen minket bizalommal elérhetőségeinken!

PVC tetőszigetelés

A PVC vízszigetelés a legmodernebb lapostetőszigetelési mód. A PVC lemezek gyártása folyamatos fejlesztés mellett a 60-as évek óta zajlik. Ma már a műanyag szigetelőlemezek a piac mintegy 40%-át fedik le Európában. A PVC lapostető szigetelés jelentős energia megtakarítást eredményez.

A PVC szigetelő lemez a tetőszigetelés számos területen alkalmazható:

A PVC szigetelő lemezeket a gyártás során környezetbarát technológiával, egészségre nem káros adalékanyagokkal keverik. A PVC szigetelő lemezek különösen nehezen éghetők és önkioltók, kigyulladás esetén a tűz terjedését gátolják, így biztonságosabbá teszik az épületet. Ellenállnak az UV-sugárzásnak és a hőingadozásoknak, ezért tartósan megőrzik minőségüket még extrém időjárási körülmények között is. Rugalmasságuk miatt jól felveszik a rezgéseket, így tökéletes vízzárást biztosítanak, és megakadályozza a csapadék és a nedvesség bejutását a tetőszerkezetbe.

A PVC szigetelő lemez a tetőszigetelés számos területen alkalmazható:

új lapostetők csapadékvíz elleni szigetelése

beázó, elöregedett szigetelésű lapostetők szigetelésének felújítása

zöldtető szigetelés

ipari létesítmények szigetelése

A PVC szigetelő lemezek előnyei:

IDŐTÁLLÓ

felületvédelem nélkül is ellenállnak az időjárási viszontagságoknak.

SOKOLDALÚ

számos területen alkalmazhatók, beleértve a lapostetőket, zöldtetőket és ipari épületeket.

GAZDASÁGOS

egy rétegben alkalmazva is hatékony védelmet nyújtanak kisebb költségek mellett.

KARBANTARTÁSMENTES

nem igényelnek rendszeres karbantartást, ami hosszú távon költségmegtakarítást eredményez.

HOSSZÚ ÉLETTARTAM

Hosszú élettartamú és a PVC lemez újrahasznosítható

NAGY ELLENÁLLÓ KÉPESSÉGŰ

ellenállnak a mechanikai sérüléseknek és a vegyi anyagoknak

KÖNNYEN ÉS GYORSAN BEÉPÍTHETŐ

a telepítésük egyszerű, ami csökkenti a munkavégzés idejét és költségeit.

NYÍLT LÁNG NÉLKÜLI FELDOLGOZÁS

a beépítés során nincs szükség nyílt láng használatára, ami növeli a biztonságot.

A lapostetőknek három fő típusa létezik:

A lapostető szigetelési feladatok magas szintű megoldására a PVC szigetelés a fentiek alapján kiválóan alkalmas. Ezt megerősíti az elmúlt években szerzett szakmai tapasztalatunk is.

egyenes rétegrendű tető (melegtető): a hőszigetelés a tetőfödém és a vízszigetelés között helyezkedik el, és a tetőfödém és a hőszigetelés közé párazáró réteget kell helyezni.

fordított rétegrendű tető: a hőszigetelés a vízszigetelés felett helyezkedik el. A szélszívásból adódó mozgások és károsodások megakadályozása érdekében leterhelő réteget is el kell helyezni.

átszellőztetett tető (hidegtető): a hőszigetelés (amennyiben van) a tető héjazata alá kerül, és a csapadékvíz elleni szigetelés aljzata alatt minimum 5 cm-es átszellőztetett rést kell hagyni.

A szigetelési rétegrend a PVC szigeteléssel készülő új egyenes rétegrendű lapostető esetén

A PVC szigetelőlemezekkel készített lapostető csapadékvíz szigetelés a tető felületén a csapadékvíz elvezetést is figyelembe véve legalább 2%-os lejtésű kell, hogy legyen. Ha lapostető lejtése nem éri el ezt az értéket, akkor növelni kell a PVC szigetelőfólia vastagságát illetve az átlapolások méretét a teljes vízzárás elérése érdekében. A PVC csapadékvíz elleni szigetelőanyagok nem érintkezhetnek közvetlenül bitumennel vagy kátránnyal. 

Párazáró réteg

Egyenes rétegrendű melegtető PVC szigetelőlemezzel való szigetelése esetén a teherhordó felület és a hőszigetelés közé párazáró réteget teszünk. Általános belső klímájú helyiségek, mint például lakás esetében minimum 0,2 mm vastagságú PE fóliával oldjuk meg, fokozottabb terhelésnek kitett páraterhelésnek kitett helyiségeknél minimum 0,4 mm vastagságú fóliát alkalmazunk.

Hőszigetelés

A beépítésre kerülő hőszigetelő anyag lépésálló. A megfelelő szélszívás elleni védelem eléréséért a hőszigetelő táblákat külön rögzítjük.

Elválasztó réteg

A PVC szigetelő lemez alkalmazása esetén az összeférhetőség, összeépíthetőség kérdése is megoldást kíván. A szigetelés élettartamának minél nagyobb növelése szempontjából fontos, hogy a PVC szigetelő fólia ne lépjen reakcióba a vele érintkező egyéb anyagokkal, ezért ennek megakadályozására elválasztó réteget alkalmazunk. Fektetéskor az aljzat és a PVC szigetelő fólia közé műanyag filcet terítünk, amelynek vastagságát az aljzat anyaga határozza meg.

A szigetelés rögzítése elengedhetetlenül fontos a szélszívó hatás miatt. A rögzítés kiválasztásakor a szélteher mértéke, az aljzat minősége, a szigetelés rétegrendje, az épület magassága és földrajzi elhelyezkedése a befolyásoló tényezők. A vízszigetelés rögzítése több ponton történik és lehet ragasztásos, leterheléses, mechanikus valamint ezek kombinációja.

PVC lapostető szigetelés – rögzítési módok

Mechanikus rögzítés: a lemezek átfedési pontjainál speciális rögzítőelemeket (dübel) helyeznek el, hogy stabilan rögzítsék a szigetelő lemezt a szél által keltett szívóhatásnak és a hőingadozások okozta mozgásoknak való ellenállás érdekében. Hatékony rögzítési mód nagy felületű és változó időjárási viszonyoknak kitett tetők esetében.
Ragasztásos rögzítés: a szigetelő lemezeket speciális ragasztóanyagokkal teljes felületen vagy sávos ragasztással rögzítik a fogadószerkezethez és a hőszigeteléshez.
Leterheléses rögzítés: a szigetelő lemezeket beton járólapok segítségével rögzítik, ami elsősorban zöldtetők esetében nyújt optimális megoldást.
A lapostető szigetelés során először méretre szabjuk a fóliákat, hogy tökéletesen illeszkedjenek az épületek formájához, majd a leszabott darabokat hegesztéssel egymáshoz kapcsoljuk.